Na naszych szkoleniach cukierniczych praktycy i technolodzy lodziarstwa dzielą się swoją wiedzą, a także doświadczeniem, aby nauczyć zarówno profesjonalistów, jak i początkujących pasjonatów tajników tworzenia wyjątkowych lodów rzemieślniczych. Przekształcamy zwykłe składniki w arcydzieła, które rozpieszczają podniebienie, wzbudzając zachwyt.

Jak zrobić lody rzemieślnicze? Przepis na idealny deser

Co to są lody rzemieślnicze? Lody kraftowe to te, które specjaliści tworzą ręcznie, często w niewielkich ilościach. To przeciwieństwo deserów przemysłowych, powstających w dużych fabrykach na masową skalę.

Dzięki indywidualnemu podejściu do produkcji i dbałości o detale lody rzemieślnicze oferują niepowtarzalny smak, teksturę oraz doświadczenie kulinarne, które trudno znaleźć w masowych produktach.

Wysokiej jakości lody rzemieślnicze, przygotowywane są z dbałością o detale, z użyciem naturalnych składników i innowacyjnych technik. Często odzwierciedlają kreatywność i umiejętności cukierników. Podobnie jak włoskie gelato, które słyną ze swojej kremowej konsystencji i intensywnych smaków, lody rzemieślnicze, eksperymentują z nietypowymi połączeniami smaków.

Jak się robi lody? Inspiracja letnią naturą

Lody rzemieślnicze to doskonały sposób na uchwycenie smaku lata w jednym kęsie. Inspirując się sezonowymi owocami, świeżymi ziołami czy lokalnymi składnikami, możemy stworzyć kompozycje, które kuszą i oczarowują.

W letnich miesiącach pełno jest soczystych truskawek, malin, jagód czy brzoskwiń – te owoce doskonale nadają się do lodów. Dodając do tego nuty cytrusowe w postaci limonek, pomarańczy bądź cytryn, możemy uzyskać smaki, które orzeźwiają i pobudzają zmysły.

Z czego robi się lody? Kluczem sukcesu idealny krem

Podstawą każdego dobrego lodowego deseru jest odpowiednia baza. Ten element nadaje mu gładkość i konsystencję. Na naszych warsztatach uczymy o różnicach w bazach do lodów, stosowania odpowiednich proporcji czy technik mieszania, pasteryzacji, dojrzewania, homogenizacji i frezowania które sprawiają, że zmrożona postać produktu roztapiając się w ustach uwalnia wszystkie smaki składników z jakich produkowanie są lody.

Kluczem do sukcesu jest połączenie świeżych składników, takich jak mleko, tłuszcze, żółtka, cukry, świeże owoce, w proporcjach, które zapewniają idealną równowagę smaku i tekstury. Dodatkowo stosujemy naturalne aromaty, pasty orzechowe i koncentraty z owoców oraz produkty waniliowe, czekoladę czy kawę, aby nadać lodom niepowtarzalny charakter, a jednocześnie wyjątkowy smak.

Produkcja lodów – urządzenia i wyposażanie lodziarni

Do wytwarzania wysokiej jakości lodów niezbędne jest wyposażenie pracowni w odpowiedni sprzęt. Zarówno ten do produkcji, jak i drobny przydatny podczas produkcji. Szkolenie z podstaw produkcji lodów jest doskonałą okazją do poznania wymogów jakie stawia przed wszystkimi proces wytwarzania lodów. Pasteryzator, dojrzewalnik, frezer, blender do mieszania stanowią podstawę wyposażenia części produkcyjnej. Wiedza z zakresu urządzeń jest jednym z tematów podejmowanych podczas szkolenia lodowego.

Lody kraftowe – kreatywne dodatki i wykończenia

Lody rzemieślnicze to nie tylko smak, ale także estetyka. Na naszych szkoleniach uczymy sztuki dekorowania oraz wykańczania deserów, aby sprawić, że będą zarówno pyszne, jak i piękne w witrynach.

Stosujemy różnorodne dodatki, takie jak Variegatury – pasty do przekładania lodów wzbogacona o chrupiące orzechy lub kawałki owoców, kolorowe posypki, aby nadać dodatkowy smak i teksturę tworzonym kompozycjom. Dodatkowo eksperymentujemy z formami czy prezentacją – wtedy każdy deser staje się małym dziełem sztuki, które kusi oraz zachwyca z każdej perspektywy.

Jak zrobić lody kraftowe? Zapraszamy na szkolenia

Lody rzemieślnicze to nie tylko deser. To prawdziwe dzieło sztuki, które pozwala uchwycić smak oraz atmosferę letnich dni. Na naszych warsztatach i szkoleniach z produkcji lodów uczymy tajników tworzenia doskonałych słodkości, zachwycających podniebienie, a także oczy.

Dzięki inspiracji naturą, doskonałej bazie kremowej oraz kreatywnym dodatkom i wykończeniom każdy może stać się mistrzem w tworzeniu lodów, które smakują jak lato w najlepszym wydaniu.